1. Pradžia
  2. Fizinės medicinos ir reabilitacijos tarnyba

Fizinės medicinos ir reabilitacijos tarnyba

Ligoninėje yra atliekamos pirminės medicininės reabilitacijos procedūros. Jas atlieka masažuotojai, kineziterapeutas ir kineziterapeuto padėjėjas, fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytojai. Fizinės ir reabilitacijos procedūroms ligonius nukreipia fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas.
Gydymo kursui yra skiriamas masažas, kineziterapija, elektroterapijos ir peloidoterapijos procedūros, inhaliacijos, gydymas kintamąja kompresija ir kt.
Nuo 2009 m. gegužės mėn. pradėtos teikti ambulatorinės reabilitacijos paslaugos suaugusiems asmenims, sergantiems nervų, kvėpavimo sistemų ligomis, taip pat dėl judamojo atramos aparato pažeidimų. Šį gydymą skiria gydantis gydytojas, įvertinęs fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo rekomendacijas ir vadovaudamasis Sveikatos apsaugos ministro patvirtintais specialiaisiais reikalavimais.
Atvykus ambulatorinės reabilitacijos paslaugoms reikia turėti teritorinės ligonių kasos išduotą pažymą, patvirtinančią teisę į kompensaciją už medicininę reabilitaciją, ir išrašą iš medicinos dokumentų (forma Nr. 027/a).

Meniu