2. Ligoninės skyriai
  3. Reanimacijos, intensyviosios terapijos ir operacinės skyrius

Reanimacijos, intensyviosios terapijos ir operacinės skyrius

Skyriuje dirba gydytojai anesteziologai – reanimatologai ir intensyviosios terapijos slaugytojai. Reanimacijos – intensyviosios terapijos skyrius visą parą pasiruošęs priimti sunkiausius ligonius. Gydant pacientus gydytojams anesteziologams – reanimatologams padeda ir kitų specialybių gydytojai: terapeutai, chirurgai, traumatologai, neurologai, ginekologai, okulistai, radiologai, endoskopuotojai, echoskopuotojai ir kt.

Tam, kad šiame skyriuje būtų teikiama kokybiška pagalba ligoniams, reikalinga moderni ir brangi aparatūra. Šiuo metu reanimacijos skyriuje naudojami modernūs dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai ir defibriliatoriai su transkutanine stimuliacija, programuojamos infuzinės pompos, elektrokardiografai, programuojami gyvybinių funkcijų monitoriai, specialūs programuojami šildymo čiužiniai, antipraguliniai čiužiniai, specialios funkcinės lovos, siurbliai ir kt. Reanimacijos skyrius modernumu prilygsta geriausiems šalies ligoninių reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriams.

Anesteziologijos blokas

Dirba gydytojai anesteziologai – reanimatologai ir anestezijos – intensyviosios terapijos slaugytojai. Šių darbuotojų komanda specialiai ruošia ligonius operacijoms, skiria saugią narkozę, prižiūri ligonius operacijos metu ir po jos. Ligoninė turi labai modernią anestezinę – reanimacinę monitoriavimo aparatūrą, dirba kvalifikuotas medicinos personalas. Operacijos metu taikoma bendrinė, endotrachėjinė intubacinė kombinuota nejautra, epiduralinė anestezija, spinalinė anestezija, periferinių nervų ir nervų rezginių blokados, intraveninės, kaukinės narkozės. Taip pat naudojamos laringinės kaukės, totalinės intraveninės narkozės, paciento kontroliuojamas nuskausminimas. Narkozėms naudojamos labai kokybiškos anestetinės dujos, kurios mažai sutrikdo gyvybines organizmo funkcijas, leidžia greitai pabudinti ligonį iš narkozinės komos, naudojami efektyvūs, modernūs intraveniniai anestetikai. Visa tai leidžia saugiai atlikti pačias sudėtingiausias operacijas.