3. Dėl sanitarinio – higieninio režimo blogėjant epidemiologinei situacijai (covid-19 infekcija)

Dėl blogėjančios epidemiologinės situacijos (COVID-19 ligos plitimo) Lietuvos Respublikoje nuo 2022 m. rugpjūčio 9 d. neterminuotai (iki atskiro įsakymo) stabdomas tiriamų ir gydomų stacionaro skyriuose pacientų lankymas, išskyrus terminalinės būklės pacientus, gavus skyriaus, kuriame stacionarizuojamas pacientas, vedėjo leidimą.

Medikamentai ir būtinieji daiktai stacionaro skyriuose gydomiems pacientams perduodami skyriaus personalui.

Pacientai, atvykstantys į konsultacijų polikliniką, privalo dėvėti medicinines kaukes, dezinfekuoti rankas, laikytis saugaus atstumo.

Sunkiai sergančius, neįgaliuosius, senyvo amžiaus pacientus, vaikus gali lydėti tik 1 asmuo, kuris taip pat privalo dėvėti kaukę tiek konsultacijų poliklinikoje, tiek priėmimo ir skubiosios medicinos pagalbos skyriuje.