Chirurgijos – traumatologijos ir ginekologijos skyrius

Skyriuje dirba gydytojai chirurgai, traumatologai – ortopedai, gydytojai akušeriai – ginekologai ir bendrosios praktikos slaugytojai. Šiame skyriuje veikia operacinis blokas, kuriame operuoja visi skyriuje dirbantys gydytojai. Jiems padeda operacinės slaugytojai, gydytojai anesteziologai – reanimatologai ir anestezijos – intensyviosios terapijos slaugytojai. Skyriuje visą parą budi gydytojai. Esant reikalui pacientus konsultuoja gydytojai specialistai iš kitų ligoninės padalinių. Chirurgijos – traumatologijos – ginekologijos skyriuje per metus gydosi iki 1300 pacientų, atliekama iki 1250 operacijų ir įvairių manipuliacijų.
Chirurgijos – traumatologijos ir ginekologijos skyriuje ligoniai operuojami dėl ūmių chirurginių pilvo susirgimų: ūmaus apendicito, ūmaus tulžies pūslės uždegimo (atliekama ir laparoskopinė tulžies pūslės pašalinimo operacija), įstrigusios pilvo išvaržos su žarnų nekroze ar be jos, ūmaus žarnų nepraeinamumo, trūkusios skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opos. Ligoniai operuojami ir esant kitiems ūmiems chirurginiams susirgimams, lydimiems ūmaus pilvaplėvės uždegimo. Taip pat atliekamos planinės pilvo išvaržos operacijos (su proleno tinkleliu ar be jo); laparoskopinės operacijos dėl lėtinės tulžies pūslės akmenligės, diagnostinės laparoskopijos, operuojami ligoniai dėl pūlingų chirurginių susirgimų, dėl odos, paodžio gėrybinių auglių. Gydytojai traumatologai gydo rankų ir kojų lūžius, atliekamos artroskopinės operacijos esant kelio sąnario patologijai, operuojamos įvairios pėdų kaulų deformacijos. Operacijos atliekamos esant peties sąnario rotacinės manžetės sindromui bei riešo sąnario tuneliniam sindromui.
Ginekologiniame padalinyje pacientės gydomos dėl lyties organų uždegimų (gimdos, gimdos priedų, pilvaplėvės), gimdos ir jos priedų gėrybinių auglių, mėnesinių ciklo sutrikimų, dėl ginekologinių priežasčių atsiradusio kraujavimo, gresiančių persileidimų iki 22 sav.. Gydytojai ginekologai atlieka gimdos ir jos priedų pašalinimo operacijas, gimdos kaklelio ir makšties plastines operacijas, išorinių lyties organų pūlinių atvėrimą, gimdos išgrandymo procedūras, nėštumo nutraukimus.

Teksto dydis
Kontrastas